A reggeli émelygés előrejelzi a születendő gyermek intelligenciáját

terhesség kutatás IQ-szint émelygés reggeli rosszullét várandósság gyerek intelligencia
Clock icon
Cikkünk több mint egy évvel ezelőtt frissült utoljára, a benne szereplő információk elavultak lehetnek.
A várandósság első harmadában a legtöbb kismama megtapasztalja a reggeli rosszullétet. Ez lehet felkelés utáni enyhe émelygés, hányás, de akár egész napon át tartó hányinger is. Egészen eddig csupán kötelező rosszként gondoltál rá? Ez most alapjaiban fog megváltozni!

Egy kutatás kimutatta, hogy a terhesség alatt előforduló hányinger kiváló jele a születendő gyermek magas IQ-szintjének.

Minél intenzívebb az émelygés, annál nagyobb lesz a gyermekek előre jelzett intelligenciája.

A vizsgálatban 121 nő vett részt, akik 1998 és 2003 között estek teherbe, gyermekeik IQ-szintjét pedig 3 és 7 éves koruk között vizsgálták.

Egy kutatás kimutatta, hogy a terhesség alatt előforduló hányinger kiváló jele a születendő gyermek magas IQ-szintjének Forrás: Shutterstock

Örülj a hányingernek!

Más tanulmányok szerint a terhesség alatti reggeli rosszullét jó jel, mivel ez a vetélés alacsonyabb arányához kapcsolódik. A reggeli émelygés tehát jelzi, a hormonszint elég magas ahhoz, hogy a terhesség – ha más, élettel összeegyeztethetetlen tényező nem áll fenn – megmaradjon. Ám ez az első alkalom, hogy bizonyították, a hányinger megjósolja a gyermekek későbbi intelligenciáját.

Azoknál a gyermekeknél, akiknél édesanyjuk a várandósság 14–16. hetéig émelygésre panaszkodott, magasabb IQ-szintet mértek, mint azoknál, akiknek anyja rövidebb ideig, vagy egyáltalán nem szenvedett hányingertől.

A magyarázat a humán chorio-gonadotropin (HCG) növekedésében rejlik. Ez a hormon tulajdonságú fehérje teremt például ideális környezetet a placentának a magzat jobb neurális fejlődéséhez.

A szülés elhallgatott oldala

Kezdjük ott, hogy a filmekkel ellentétben a szülés nem abból áll, hogy elfolyik a magzatvíz, berohansz a kórházba, majd pár pillanattal később megszületik a kisbabád, és egyből kisimult arccal öleled magadhoz az egyszemélyes szobádban, mindezt csupa kedves és odafigyelő orvos és nővérke óvó „ölelésében". Nem, a szülés önmagában véve egy trauma, egy krízispont. A legnagyobb sokk akkor éri az anyát, amikor rádöbben, hogy mennyi mindent hallgattak el előle, lehet, hogy nem véletlenül! Olvasd tovább!

A reggeli rosszullét egyáltalán nem kellemes, de tudva, hogy értelme és értéke van, már te is egész biztosan másként gondolsz rá.

Fejlődési zavarok – Így hat a szülés utáni depresszió gyermekeinkrehttp://www.life.hu/csalad/20180715-fejlodesi-zavarok-igy-hat-a-szules-utani-depresszio-a-gyerekre-ujszulottre.htmlA szülést követő lehangoltság néhány nappal a gyermek világrahozatalát követően teljesen normális jelenség, és hozzávetőlegesen minden ötödik nőt érint. Ezzel szemben a szülés utáni depresszió hetekig, hónapokig tart, és az anyák 1-5 százalékánál jelentkezik. A pontos okok egyelőre tisztázatlanok. Különböző agyi folyamatok, stressz, alváshiány, egyedüllét mind hozzájárulhatnak a kialakulásához. A tünetek, mint amilyen a gyakori sírás, lehangoltság, ingerlékenység, reménytelenség érzése, szorongás olyan méreteket öltenek, amelyek miatt az anya képtelen ellátni napi feladatait. Ez pedig már nemcsak őt érinti, hanem az egész családot, köztük az újszülöttet is. Ebben a cikkben arra keresem a választ, hogyan hat a gyermek fejlődésére és későbbi életére, ha az anya szülés utáni depresszióban szenved. CsaládOrigoSzülés után visszatérni a munka világába: mikor, hogyan, miérthttp://www.life.hu/csalad/20180706-szules-utan-visszaterni-a-munka-vilagaba-gyes.htmlKorábban már hoztam néhány példát arra, hogyan ítélkeznek férfiak, nők, anyák és leendő anyák a szülők fölött. Hasonlóan széles skálán mozog annak a megítélése is, hogy egy nőnek mikor „kell" szülés után visszatérnie a munka világába. A kéretlen véleményekben egyaránt hangot kap a túl korai és a későre nyúló munkába állás miatti nemtetszés. Szögezzük le gyorsan az elején, hogy ideális időpont nem létezik, amelyhez mindenkinek egyformán igazodnia kellene. Minden család, minden anya helyzete más. Miért lenne rosszabb ember az, akinek nemcsak a gyerekei körül forognak a gondolatai, és a gyereknevelés mellett szívesen vállalna munkát? És miért lenne rosszabb ember az, akit a családi fészek tesz boldoggá? CsaládOrigo9 tévhit - Ne higgy el mindent a terhességgel és a szüléssel kapcsolatban!http://www.life.hu/csalad/20180512-9-tevhit-mitosz-a-terhesseggel-es-a-szulessel-kapcsolatban.htmlA babavárás csodás időszakát gyakran megzavarják azok az alapból igaznak vélt dolgok, melyeknek szinte semmi alapjuk sincs. Korábban már írtunk a szülés elhallgatott oldaláról, most következzen kilenc tévhit, melyről lerántjuk a leplet. CsaládOrigoA várandós nők alattomos ellensége - A terhességi diabétesz http://www.life.hu/csalad/20180116-a-terhessegi-diabetesz-magas-vercukorszint-tunetei-kezelese.htmlA várandóság csodás időszakába, esetenként belopózhat valami kifejezetten negatív, sőt akár veszélyes motívum is. A vizesedés kellemetlensége és a visszerek okozta lábfájdalmak mellett, az egyik ilyen a megemelkedett vércukorszint. Természetesen nem kell egyből megrémülni, de nem is szabad félvállról venni. Segítünk eligazodni a felismerésében és a kezelésében is. Család--

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.